Biografia
Edward Walter Furlong dostal slávu už ako malý fagan. Výsledkom boli drogy, alkohol, výtržnosti. Na rozdiel od konkurenčného Macaulay Culkina mu však chýbala typická sladká tvárička, pôsobil drzým dojmom a možno páve to ho zachránilo a aj keď má občasné problémy dodnes a úspech s jeho debutom T2 sa dodnes nezopakoval, herectvu zostal verný a na rozdiel od Culkina (Party Monster) ho diváci rešpektujú. Ľahké nemal už ani detstvo – otca nepoznal, matku nenávidel, aj ona jeho. Vyrastal na ulici alebo u rodinných príbuzných tak vzdialených, až bolo otázne, či to ešte vôbec boli rodinní príbuzní. Neštudoval nič spoločné s herectvom.
Kým James Cameron písal scenár k filmu TERMINÁTOR 2: DEŇ ZÚČTOVANIA, šéfka castingu Mali Finnová hľadala vhodného adepta do úlohy pubertiaka Johna Connora medzi stovkami kandidátov. Furlong sa ukázal byť vhodná voľba, s Arnoldom Schwarzeneggerom aj Lindou Hamiltonovou si rozumel. Mal 14. Rok nato hral syn Anthonyho Edwardsa (seriál Pohotovosť), po smrti manželky sa sťahujúceho do mestečka Ludlow v neúspešnom pokračovaní hororu Mary Lambertovej, podľa pôvodného románu Stephen Kinga CINTORÍN ZVIERATIEK 2. Výrazný part vytvoril v dráme Barbeta Schroedera PREDTÝM A POTOM ako syn Meryl Streepovej a Liama Neesona, obvinený z vraždy rovesníčky. 1996 bolo jeho meno späté s ambicióznym projektom Jamesa Camerona, Stana Winstona a Johna Bruna T2 3-D, 10-minútovou trojrozmernou show lunaparku Universal.
1998 vytvoril part po boku Christiny Ricciovej vo filme Johna Watersa PECKER a škandalóznej dráme Tonyho Kayea, po boku Edwarda Nortona, ktorý film aj po odchode nespokojného režiséra dokončil – KULT HÁKOVÉHO KRÍŽA. V r. 2000 sa naňho spoľahol režírujúci herec Steve Buscemi, keď mu dohodil rolu Rona Deckera vo VÄZNICI.